HISZPANIA – KRAJ BASKÓW

Kraj Basków choć niewielki, to bardzo wyrazisty. Już samo Bilbao było zapowiedzią czegoś niespotykanego i faktycznie tak było. Mieliśmy auto na dwa dni i w tym czasie udało nam się zobaczyć 4 osobliwości:

  • Flysch w Geoparku Zumaia – takiego czegoś w życiu jeszcze nie widziałam, kosmos na wybrzeżu! Wspinaczka kosztowała mnie wiele nerwów (myślałam, że już zostanę na tym flyschu, miałąm czas aż do przypływu, żeby jednak się ewakuować…) i zakwasów, ale ostatecznie było warto! Dojazd do najlepszej części szlaku był nieco skomplikowany, ale dowiedzieliśmy się, że trzeba jechać do restauracji Errota Beri Asador i stamtąd ruszyć na szlak. Lokalizacja tutaj
IMG_6754-ANIMATION

Heloł! Lądowanie na księżycu!

IMG_6664

Na cebulkę

IMG_6724-HDR

Duże prawdopodobieństwo: muszli, kraba, skręcenia nogi

IMG_6787

Tak szeroki kąt, że aż nie obejmujesz całości wzrokiem

IMG_6797

Spiesz się oglądać flysch

IMG_6784

Tu jest człowiek

  • Rezerwat UNESCO Urdabai w okolicach ujścia rzeki – żeby cokolwiek ciekawego zobaczyć należy przyjechać zanim przyjdzie przypływ. To samo zresztą dotyczy geoparku – kilka godzin spóźnienia i można zobaczyć tylko granatowe fale, a nie flisz…

IMG_6623

IMG_6621

Interpretacja konia

IMG_6631

Katedra w Gernice – mieście na początku ujścia

  • San Juan de Gaztelugatxe – mały kościółek na szczycie, do którego można dotrzeć schodami. Widoki malownicze – lazur i flisz, a do tego można spalić trochę kalorii.
IMG_6594

Wspinaczkę wynagradzają widoki

IMG_6539

Stosowne ostrzeżenia dla turystów

  • Most Biskajski – całkiem ciekawy, bo na drugą stronę można przedostać się za pomocą gondoli dla samochodów i innych pojazdów tudzież ludzi. W skrócie: skrzyżowanie mostu i kolejki górskiej.
IMG_6204

Górą mostu można przejść pieszo – jest wysoooko

IMG_6123

Gondola rusza co 6 minut

Ciekawostki:

IMG_6166

Jak zrobić sobie wspólne foto?

IMG_6805

Plaża w San Sebastian – konkurencja do polskiego parawaningu. Nie polecam – miasto przereklamowane i zbyt skomercjalizowane.

IMG_6145

Nadchodzi przyszłość ! ! !

Na koniec trasy wycieczek – 1 dzień:

Wyprawa drugiego dnia:

Powiązane posty:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *