BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY
Co robić nad Biebrzą?
Zachwyceni zeszłoroczną wyprawą na Podlasie postanowiliśmy powtórzyć wypad rowerowy w tamte rejony. Tym razem na celowniku była Polska Amazonia, czyli Biebrzański Park Narodowy, słynący z łosi, różnorodnego ptactwa i rozległych bagien. Okazało się, że ten dziki teren świetnie sprawdza się na rowery, ponieważ przebiega przez niego Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Nie muszę mówić, że nowe drogi rowerowe są lepszej jakości niż drogi powiatowe wokół Biebrzy? Poza tym dla aktywnych są także takie atrakcje w okolicy jak kajaki, spływy tratwami albo survival w bagnach polegający na przemierzaniu ich w gumofilcach.
Biebrza – co zwiedzać?
W tym regionie warto skupić się na atrakcjach przyrodniczych – polecam mapę ze szlakami:
- północna część Parku – warto dostać się w rewiry Czerwonego Bagna – tutaj uwaga – nie wszystkie szlaki muszą być drożne ze względu na poziom wód Biebrzy – warto upewnić się przed wyprawą, czy nasza trasa będzie możliwa do pokonania. Uważajcie na gzy, żmije i wilki… Jednak jak przetrwacie drogę macie duże szanse na zobaczenie łosia z wieży widokowej – często tam przebywają.
- Carska droga – droga wiodąca przez sam środek Parku Narodowego. Jedźcie wolno, bo możecie spotkać łosie!
- 13 ścieżek edukacyjnych – od wyboru do koloru. Szczegóły tutaj.
- na dalsze wycieczki samochodowe, ale nadal w regionie warto udać się do Narwiańskiego Parku Narodowego. Rozlewiska zwiedza się zwiedza się po systemie kładek, które trzeba do siebie przyciągać łańcuchami z jednego na drugi brzeg. Trasa Śliwno-Waniewo.
- Kanał Augustowski – do wyboru jedna z dwóch relaksujących wycieczek statkiem. Po drodze atrakcja – śluza wodna. Szczegóły tutaj.
Przedstawiam Biebrzański Park Narodowy oraz okolice (Kanał Augustowski, Narwiański Park Narodowy) w moim obiektywie.
Dodaj komentarz