Puszcza Notecka na weekend z dzieckiem

Jeśli szukacie świetnego miejsca na wycieczkę z dzieckiem w odległości zaledwie godziny drogi od Poznania, to nie zwlekajcie z rezerwacją miejsca w Chacie Miłkowskiej. Terminy znikają jak ciepłe bułeczki, ale nic dziwnego! Byliśmy, sprawdziliśmy i wróciliśmy zachwyceni!

Chata Miłkowska to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi – nie dość, że nie brakuje żadnych potrzebnych dziecięcych sprzętów, jedzenie jest dopasowane pod gusta tych najbardziej wymagających smakoszy, to na dodatek dzień jest wypełniony atrakcjami na świeżym powietrzu.

W agroturystyce mieszka całkiem pokaźne stadko zwierzaków – kózki (urocza rasa kóz anglonubijskich), króliki kury, konie, owce, psy i kot. A jak wiadomo – przy zwierzakach jest co robić. Dzieciaki poznają tu życie na farmie od podszewki – składniki na śniadanie mogą zdobyć samodzielnie – mleko prosto od kozy i jajka z kurnika.

Poza tym w ramach atrakcji jest też karmienie zwierząt, jazda konna, spacer z kozami i przejażdżka bączkiem po lesie. Aż trudno znaleźć czas na wyprawę do Puszczy, bo to właśnie na skraju Puszczy Noteckiej znajduje się to gospodarstwo agroturystyczne.

Las przepiękny, pełen grzybów i odludny. Idealny na naładowanie akumulatorów i aromaterapię, bo pachnie obłędnie. Można tu także zwiedzić ciekawe miejsca – polecamy Zamek w Goraju.

Polecam to miejsce, szczególnie dla rodzin z dziećmi. My wracamy do Miłkowskiej Chaty za rok, a do Puszczy Noteckiej na pewno jeszcze wcześniej, bo jest jeszcze apetyt na więcej!

Puszcza Notecka
Tajemnicza ambona w środku lasu
Puszcza Notecka
Oczopląs leśny
Puszcza Notecka
Uwielbiam jesienne kontrasty i spacery w lesie
Rekordowy sezon na grzybobranie (2020)
Puszcza Notecka Zamek Goraj
Zamek Goraj
Puszcza Notecka Zamek Goraj
W zamku w Goraju mieści się Zespół Szkół Leśnych – taki jest widok z sali lekcyjnej
Wow – jaki fajny deszcz!
Puszcza Notecka
I zwierzyna jakaś biega!
Urocze kózki anglonubijskie z charakterystycznymi uszami
Nie ma nudy – trzeba nakarmić króliki!
Na maluchy tuż przy placu zabaw czeka też innego rodzaju stadko
Kózki rączo wracają ze spaceru na włościa


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *