Legoland i Lego House – jak zorganizować wyjazd?

Malutka miejscowość pośrodku Półwyspu Jutlandzkiego, zaledwie 6-tysięczna mieścina Billund to kraina radości, zabawy, sentymentu (dla niektórych) oraz kreatywności. To za sprawą mieszczących się tutaj Legolandu oraz Lego House. W Billund jest też więcej atrakcji takich, jak park wodny Lalaland czy Muzeum Pluszowego Misia. My skupiliśmy się na atrakcjach ściśle związanych z Lego i podczas naszego łącznie 5-dniowego pobytu w Billund w pełni oddaliśmy się szeroko rozumianej zabawie klockami. W tym wpisie przedstawię w jaki sposób zorganizowaliśmy wyjazd do duńskiego Legolandu i sprzedam kilka przydatnych tipów.

Kolor + kształt + kreatywność = możesz wszystko
Zgadnij (lub oblicz) ile kombinacji można ułożyć z 6 klocków Lego?
W tej strefie Legolandu (Lego Movie) było czuć czystą radość.

Jak dotrzeć do Legolandu?

W Billund działa drugie największe lotnisko w Danii, więc wygodnie jest tutaj po prostu przylecieć samolotem. Z Poznania są bezpośrednie loty do Billund i trwają około godzinę. Lotniko w Billund jest oddalone o 40 min pieszo z Legolandu lub 10 min autobusem do miasteczka. Bilety na autobus można kupić w automatach na lotnisku i właśnie z tej opcji skorzystaliśmy. Ze względu na bardzo dogodne położenie naszego miejsca noclegowego (10 min do Legolandu oraz 5 min do Lego House pieszo) nie mieliśmy potrzeby wypożyczać auta.

Bryła Lego House skrywa tajemniczy system tarasów z pięknymi placami zabaw
Legoland widziany z wieży widokowej
Miniland jest pełen perełek, zabawnych scenek – można tu spędzić długie godziny i zawsze zauważy się coś nowego

Jak kupić bilety do Legolandu?

Bilety do Legolandu i Lego House kupiliśmy przez Internet z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Koszt tych biletów wyniósł około 1200 zł (2 dni w Legoland oraz 1 dzień w Lego House dla 2 osób dorosłych i dziecka). Bilety do Legolandu i Lego House kupuje się osobno. O ile bilety do Legolandu nie mają wyznaczonej konkretnej daty, o tyle wizytę w Lego House rezerwuje się imiennie na wybrany dzień. Ważny pro tip – skorzystaj ze zniżki z aktualnego drukowanego katalogu Lego – nam udało się uzyskać zniżkę 2 dni w cenie 1, co dawało naprawdę znaczącą korzyść.

Bilety do Legolandu można zaimportować do aplikacji Legoland Billund, którą polecam ściągnąć przez wyjazdem. W aplikacji można zaplanować atrakcje do odwiedzenia, korzystać z nawigacji po parku oraz podglądać kolejki do atrakcji.

Natomiast przy wejściu do Lego House należy przejść „Check In” i wydrukować imienną opaskę na ręku, której skanowanie będzie towarzyszyć przez całą wizytę w Lego House. Dzięki tej opasce, otrzymacie niezapomniane digitalowe pamiątki na stronie Lego House w zakładace „Memories”. Ważny pro tip 2 – nie wyrzucaj opaski z Lego House. Jej numer wraz z numerem biletu dadzą Wam dostęp do indywidualnych multimediów stworzonych przez Was w trakcie wizyty.

Wodospad pomysłów na zabawę
hopsa hopsa
Rakietą do nieba

Ile czasu zaplanować na Legoland i Lego House?

Postanowiliśmy przeznaczyć na Legoland dwa pełne dni i uważamy, że była to dobra decyzja, dzięki której w pełni nacieszyliśmy się wszystkimi atrakcjami, mieliśmy czas na spokojny posiłek i chwile odpoczynku. Ponadto nie czuliśmy presji „zaliczenia wszystkiego” na raz – mieliśmy swobodę czasową. Co warto podkreślić atrakcje Legolandu (poza MiniLandem i sklepami) są czynne do 17, a park do 18 (co de facto daje godzinę na skorzystanie ze spaceru pośród miniatur z Lego).

W ciągu dwóch dni skorzystaliśmy z ponad 60 atrakcji (niektóre kilkukrotnie) i nie musieliśmy się spieszyć. W pierwszej połowie czerwca Legoland nie był oblężony. Widzieliśmy to przede wszystkim po miejscach zarezerwowanych na tworzące się kolejki, które w czasie naszego pobytu w większości były puste. Nam udało się wejść na każdą atrakcję praktycznie od razu, a dwa razy czekaliśmy 15 min. Sądzę, że w wypadku, gdyby kolejki były dłuższe, to niestety nie byłoby szans na skorzystanie ze wszystkiego w jeden dzień. Polecam bilet dwudniowy do Legolandu.

Z kolei Lego House spokojnie nacieszyliśmy się w trakcie jednodniowej wizyty (trwającej od 10-16 w dzień powszedni). Z początku wydawało nam się, że to bardzo krótko, ale finalnie skorzystaliśmy ze wszystkich atrakcji bez zbędnego pośpiechu.

Legoland jest pełen ukrytych skarbów – należy dobrze się przypatrzeć
Zatoka piratów
Hotel dla owadów z elementami Lego

Jaki jest najlepszy wiek dziecka na Legoland?

Legoland i Lego House to zabawa i rozrywka dla całej rodziny – uważam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Możliwość wejścia na atrakcje jest weryfikowana wzrostem. Większość atrakcji jest dostępna powyżej 1m – to najlepszy moment na wybranie się z dzieckiem do Legolandu, choć maluchy również znajdą tu coś dla siebie w strefie Duplo lub Świnki Peppy. Jednak prawdziwe „let’s ride” zaczyna się powyżej 1m. Dopuszczalny minimalny wzrost atrakcji jest dostępny w aplikacji. Po zdefiniowaniu wzrostu uczestników wyprawy w aplikacji bardzo łatwo można zaplanować dostępne atrakcje.

Rollercoaster Flying Eagle dostępny juz od 100 cm
LegoZofia
Lego Canoe – zaliczone kilka razy (big splash na końcu)

Najciekawsze atrakcje w Legolandzie i Lego House

Zapewne każdy stworzy swój własny ranking i najlepiej przekonać się na własnej skórze, jak wygląda doświadczenie każdej z atrakcji na mapie Legolandu. Nam bardzo podobały się: pirackie łódki z tajemniczą jaskinią z dużą ilością zabawnych scenek, rollercoaster Flying Eagle, karuzela (szybka!) Jungle Racers, Emmet’s Flying Adventure kino 3d z ruchomą kanapą dające efekt wirtualnego rollercoatsera oraz Lego Canoe. Poza tym podobał nam się ciekawy efekt w kinie 4D oraz strefa pod dachem Atlantis Sea Life, w której można „wchodzić” do akwariów.

To nasze subiektywne wskazanie, ale do wyboru jest tego znacznie więcej – różne kolejki, łódeczki, karuzele różnego typu, strefy zabaw, gier laserowych, poszukiwanie złota, domek strachu safari i wiele, wiele innych. Jedyną rozczarowującą nas strefą była strefa NinjaGo.

W Lego House najbardziej do gustu nam przypadła strefa żółta, gdzie można ożywić swoje kompozycje Lego, a także programowanie robotów i nagrywanie własnego filmu poklatkowego z Lego. Poza tym strefa mistrzów Lego z nietuzinkowymi budowlami (np. sukienka ślubna z Lego). Będąc w Lego House nie można pominąć strefy z ekspozycją przedstawiającą historię Lego oraz wielkiego sentymentalnego skarbca.

To miejsce nas totalnie zaskoczyło. Nie spodziewaliśmy się niczego, a atrakcja wskoczyła do TOP 3
Skarbiec
Można? Można!
Ktoś tu ma niezły popas
Zestawy dostępne tylko w Billund

Dodatkowe informacje

Ceny w kolebce Lego niestety nie są korzystniejsze. Zestawy Lego są droższe niż tożsame w Polsce. Natomiast ciekawostką jest, że niektóre zestawy można kupić tylko i wyłącznie w Legolandzie i Lego House i nie są dostępne nigdzie indziej w regularnej sprzedaży.

Ceny jedzenia i napójów są skandynawskie – nie ma co się oszukiwać. My postanowiliśmy radzić sobie sami i gotowaliśmy posiłki w wynajętym mieszkaniu. W Legolandzie jest mnóstwo stref odpoczynku, gdzie można spokojnie zrobić sobie piknik. Dla osób niepreferujących takiego rozwiązania, na miejscu w Legolandzie jest wiele stref gastronomicznych (lodziarnie, kawiarnie, restauracje).

Nawigacja po parku jest bardzo prosta, jednak obszar jest duży więc warto zaplanować sobie zwiedzanie strefa po strefie by nie tracić czasu na nadmierne kluczenie i przemieszczanie się.

Miej się na baczności, wszędzie i zawsze!
Coś dla młodszych fanów Lego i Świnki Peppy
To ja przesiąknięta atomosferą w Legolandzie i Lego House

Powiązane posty:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *