NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE PORTUGALII

Portugalia to raj dla plażowiczów i surferów! Szerokie, monumentalnie oprawione skałami i z mgiełką oceanicznej bryzy – takie właśnie są plaże w Portugalii. Poniżej wybrane absolutne perełki portugalskiego wybrzeża, czyli 10 najpiękniejszych plaż Portugalii!

Praia Dona Ana

Niewielka plaża na południu Portugalii (Algarve w pobliżu Lagos) zachwyca formacjami skalnymi i turkusem wody. Jako że to jedna z bardziej znanych plaż w Portugalii trudno tu o idylliczny spokój, ale warto próbować poza sezonem, bo miejsce jest naprawdę zjawiskowe.

IMG_0550

IMG_0563

Praia da Bordeira

Jadąc na zachodni kraniec Algarve, warto poza szlagierowym Sagres wybrać się kawałek na północ. Tutaj wybrzeże jest jakby dziksze, o wiele mniej uczęszczane przez turystów. Szerokie plaże, duże oceaniczne fale wzbudzające kojącą bryzę. Plaże idealne! Po drodze zatrzymaliśmy się na trzech plażach – jedną z nich była Praia da Bordeira.

IMG_0921

IMG_0938

Praia da Arrifana

Plaża u podnóża potężnych klifów i kolejny spot dla surferów. Dla nas odskocznia od komercji na południowym krańcu Algarve.

IMG_1018

IMG_0994

Praia de Odeceixe

Jedna z piękniejszych plaż w Portugalii – duża i pusta. Plaża jest umiejscowiona na granicy regionów Algarve i Alentejo – czyli lekko oddalona od najbardziej turystycznych miejsc. I całe szczęście! Kameralna atmosfera tylko dodaje jej uroku.

IMG_0412 IMG_0414

IMG_1075

Costa da Caparica

Kolejna plaża w niewielkie odległości od stolicy Portugalii, tym razem na drugim brzegu Tagu. Bardzo długa, szeroka plaża zagwarantuje miejsce do wypoczynku dla każdego. Warto wybrać się odrobinę dalej na południe, a wtedy natężenie turystów będzie mniejsze niż na poniższym zdjęciu.

costa da caparica (34)

Carcavelos

Jedna z kilku plaża w odległości 30 minut podmiejskim pociągiem od Lizbony. Idealna na szybki wyskok ze stolicy, żeby odpocząć od zwiedzania w bryzie od Oceanu Atlantyckiego z widokiem na surferów, zmagających się z falami.

carcavelos (3)

IMG_2147Praia da Ursa

Rajska plaża w zasięgu jednodniowej wycieczki z Lizbony. Trudno dostępna, ale warta wysiłku.

claudio-schwarz-664621-unsplash

Photo by Claudio Schwarz on Unsplash

cabo da roca (12)

Praia do Norte (Nazare)

Legendarne miejsce dla surferów. Przepiękna szeroka, piaszczysta plaża i ogromne fale!

catalin-dragu-585926-unsplash

Photo by Catalin Dragu on Unsplash

luis-gomes-694587-unsplash

Photo by Luís Gomes on Unsplash

Praia da Costa Nova

Plaża niedaleko kolorowego miasteczka Aveiro na południe od Porto. Natężenie pasiastych kolorowych domków w jednym miejscu robi wrażenie, a jeśli dodamy do tego ocean i przepiękne wydmy, to mamy przepis na cudowny dzień na plaży. Więcej o tym regionie przeczytacie w tym wpisie.

IMG_5209

Praia da Falesia

Plaża dość komercyjna, niestety w otoczeniu wielkich hoteli, jednak warto tutaj o niej wspomnieć ze względu na piękne klify. Jak zwykle w takich miejscach wystarczy odejść kawałek od turystycznego epicentrum i można zaznać przyjemniejszej, kameralnej atmosfery.

IMG_0177_2

IMG_0730

Powiązane posty:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *