Marzy się o plaży – TOP 5

Nie zawsze łatwo dostępne, nie zawsze opisane w przewodniku, ale na pewno warte wyprawy. Przedstawiam subiektywny ranking europejskich plaż

5. DONA ANA, PORTUGALIA

Szlagier wszystkich folderów o Portugalii. Malutka plaża, schowana między klifami w pobliżu Lagos. Lubisz ryzko? Znak „PERIGO”, czyli niebezpieczeństwo wita Cię u szczytu długich schodów wiodących na plażę. Jeśli twierdzisz, że leżenie na plaży jest nudne, to polecam schronienie w cieniu pod skałami, które mogą się obsunąć – nutka niepokoju i adrenaliny gwarantowana.

Algarve = Lagos plaża (168) IMG_0063

4. ELAFONISI, KRETA

Przez chwilę poczuj się jak Mojżesz i pokonaj odcinek między lądem a wysepką idąc morzem. Dzięki rozległej mieliźnie można przejść na pobliską wyspę i dam nasycić się turkusem w kontraście z różowym piaskiem. P.S. Dobytek bierze się ze sobą przez morze.

IMG_5190 IMG_4314

3. TEXEL, WYSPY FRYZYJSKIE, HOLANDIA

Nietypowe miejsce na plażowanie – wyspy mało komu znane w północnej Holandii na Morzu Północnym. Nie da się odmówić im uroku – ale czy cokolwiek w Holandii może nie być piękne?

IMG_5899

IMG_8349IMG_8306

 

2. ODECEIXE, PORTUGALIA

Region jeszcze nie oblegany przez  turystów tak jak Algarve… i dobrze! Plaża, którą od tyłu opływa rzeka stanowi nieprzeciętny widok. Jeśli do tego dodać mgiełkę bryzy i nieposkromione fale Atlantyku, to powstaje miejsce idealne na błogi wypoczynek. Więcej o Portugalii zobacz tutaj

IMG_1075 IMG_1086

1. BALOS, KRETA

Najpierw skalista dziurawa drogą, na której rządzą kozy kri-kri, potem 3 km spacer schodami wyżłobionymi w czerwonej skale, by wreszcie dostać się do raju.  Różowy piasek, góry, lazur, nieregularne lagunki i … o 15:00 większość ludzi odpływa ostatnim powtrotnym statkiem wycieczkowym. Zostają wytrwali, którzy przybyli trudną, lądową drogą.

Więcej o Krecie zobacz tutaj

IMG_4442 IMG_5308

 

Powiązane posty:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *