Park linowy w Poznaniu

Co robić w Poznaniu? Podniebny tor przeszkód!

Jeśli szukasz pomysłu na aktywne popołudnie z rodziną lub znajomymi w Poznaniu, to podpowiadam: wybierzcie się do parku linowego Pyrland w Poznaniu nad Jeziorem Maltańskim.

To miejsce usytuowane w lesie, a w zasadzie w koronach drzew. Mamy do wyboru kilka tras na wysokości kilku metrów z przeszkodami o różnym poziomie trudności. Na wysokości musimy zapanować nad sprzętem do asekuracji (bez obaw – wcześniej każdy przechodzi szkolenie z instruktorem), równowagą i … lękiem wysokości. Dla niektórych stanowi to na początku niemałe wyzwanie, ale zawsze okazuje się, że przełamanie się dostarcza niezapomnianych, pozytywnych wrażeń.

Jedną z tras jest trasa zjazdowa składająca się z kilkunastu przejazdów tyrolką o różnej długości. Wysokość + prędkość + okoliczności przyrody = czysty fun! Bardzo polecam! Poza tym do wyboru jest trasa czarna, zielona i żółta. Szczegóły tras opisane są na stronie Pyrland Parku – tutaj.

Dla dzieci również znajdą się tu atrakcje. Dla dzieci powyżej 3 lat jest przygotowany specjalny tor z różnymi przeszkodami na niewielkiej wysokości i zabezpieczony siatkami asekuracyjnymi. Dzieciaki mogą tu szaleć bez limitu w ramach jednorazowego biletu wstępu.

Pyraland Park Malta Poznań
Pyraland Park Linowy Malta Poznań
Unstoppable!
Pyraland Park Malta Poznań
Krok za krokiem i do przodu
Pyraland Park Malta Poznań
Krok za krokiem i … w górę
Pyraland Park Malta Poznań
Próba sił i równowagi
Pyraland Park Linowy Malta Poznań
Gdzieś wysoko w koronach drzew
Naprawdę idziemy tam wysoko?

Pomysł na przyjęcie urodzinowe w Poznaniu

Pyrland to nie tylko miejsce na aktywne popołudnie i podniesienie poziomu adrenaliny. To także nietuzinkowy pomysł na organizację imprezy plenerowej. Można tutaj zarezerwować miejsce do biesiadowania z ogniskiem, a także zamówić catering. W ramach atrakcji oczywiście przejść jedną z wybranych tras w koronach drzew. Zdecydowałam się zorganizować tutaj urodziny-niespodziankę, które okazały się strzałem w dziesiątkę zarówno dla jubilata, gości dorosłych i dzieciaków. Pyrland to świetna okazja do spędzenia czasu z rodziną i znajomymi w nietypowy sposób.

Pyraland Park Malta Poznań
Spacer w przestworzach
Pyraland Park Malta Poznań
Damy radę?
Pyraland Park Malta Poznań
Liczy się gibkość, równowaga i odwaga
Pyraland Park Linowy Malta Poznań
To mina oddająca skupienie i radość jednocześnie

Pyrland – informacje praktyczne

Bezpośrednio do Pyrland nie można wjechać samochodem – teren jest wolny od aut i chwała za to! W końcu znajduje się w lesie! Zmotoryzowanym polecam zostawić auto na osiedlu Zodiak – parkowanie jest tutaj płatne (2 zł za godzinę – aktualizacja 2022 r.) lub osiedlu Tysiąclecia. Stąd do Pyrland jest dosłownie kawałeczek, a ścieżka przez las jest dobrze oznaczona.

Kasa jest czynna cały tydzień od 10:00 do 18:30, jednak w obiekcie można przebywać dłużej.

Ekipa na miejscu jest bardzo pomocna – służy profesjonalną radą przy doborze trasy a także bardzo przystępnie tłumaczy wszystko, co niezbędne by przejść trasę. Także komunikacja przy organizacji imprezy była na świetnym poziomie – wszystko udało się tak, jak zaplanowaliśmy.

Dziękujemy i na pewno jeszcze wrócimy!

Pyraland Park Malta Poznań
Dzieci szalały i nie miały dość
Pyraland Park Malta Poznań
Pyraland Park Malta Poznań
Pyraland Park Linowy Malta Poznań
Patrz przed siebie!

Powiązane posty:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *